Šiaurės ir Baltijos šalių tarptautinio bendradarbiavimo programa „Nordplius“ 2024
Projekto santrauka:
Lietuvos, Norvegijos ir Estijos ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendradarbiavimo projekto tikslas – spręsti iššūkius, kuriuos kelia spartūs technologiniai pokyčiai švietime.
Tikslas – užmegzti tvarią partnerystę, skiriant dėmesį skaitmeninių priemonių integravimui į ikimokyklinio ugdymo procesą.
Siekiama sukurti išsamią metodinę priemonę ikimokyklinio ugdymo pedagogams, skatinančią sklandų šiuolaikinių technologinių priemonių integravimą į 3–6 metų vaikų kasdienę veiklą.
Projekto laikotarpis: 2024 rugpjūtis – 2025 spalis.
Vykdome projektą „Inovatyvios ugdymo priemonės ikimokyklinio ugdymo procese“, finansuojamą pagal „Nordplus“ programą.
Šiame projekte pristatome edukacinio roboto „Photon“ ir jam sukurtų plakatų veiklas, skaitmeninio mikroskopo, interaktyvių ekranų, QR kodų ir edukacinių lauko tentų, telefono ar planšetės naudojimą ugdymosi procese.
2024 m. spalio 3–4 dienomis susitikome su „Nordplius“ projekto partneriais iš Norvegijos, Estijos, Islandijos. Spalio 3 diena buvo skirta konferencijai, kurioje pristatėme savo 5 veiklas su inovatyviomis priemonėmis. Buvo pristatytos visų partnerių veiklos ir darbo patirtis. Spalio 4 dieną pristatėme savo darželį ir džiaugiamės, kad visi buvo sužavėti ugdymo turiniu, puoselėjamomis tradicijomis ir darželio erdvėmis.
2024 m. buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su VDU, kur skaitmeninių priemonių laboratorijoje mūsų mokytojos pristatė projekto partneriams edukacinių robotų naudojimą: tai išmanūs robotai: „Bee-bot“, „Blue-bot“, Robobloq, „Qobo“ sraigė, Dash robotas, virtualios realybės marškinėliai, interaktyviosios edukacinės grindys „Funtronic“.
https://www.salininkai.vilnius.lm.lt/inovatyvios-ugdymo-priemones-ikimokyklinio-ugdymo-procese/
2025 m. kovo 5–7 d. susitikome antram darbiniam vizitui Norvegijoje, Oslo mieste. Visi partneriai: Norvegijos, Estijos, Islandijos bei Lietuvos pristatė savo gerąsias praktikas įgyvendinant partnerių testuojamas veiklas. Buvo organizuota išvyka į privatų darželį, kur projekto dalyviams buvo pristatyta šios šalies ugdymo praktika ir tradicijos.
2025 m. rugpjūčio 5–8 d. numatytas trečias darbinis susitikimas Estijoje, kuris užbaigs projekto „Inovatyvios ugdymo priemonės ikimokyklinio ugdymo procese“ darbinius susitikimus ir metodikos kūrimą pagal „Nordplus“ finansuojamą programą.
2019 m. gruodžio – 2021 m. spalio įgyvendintas ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamas projektas „STEAM idėjų plėtojimas integruojant inovatyvią „LEGO Education“ metodiką ikimokyklinio ugdymo įstaigose.